Przyciski i przełączniki Schneider Electric - wybierz odpowiedni model
Schneider Electric opracowuje rozwiązania, pozwalające na zwiększenie komfortu mieszkania oraz pracy w zakładach przemysłowych przy jednoczesnym zapewnieniu oszczędności kosztów zużycia energii elektrycznej oraz bezpieczeństwa pracy. Rozwiązania marki Schneider Electric w zakresie przycisków i przełączników pomagają zoptymalizować produkcję, zwiększyć jej wydajność, także zapewnić większą integrację instalacji przemysłowych dzięki zaawansowanym systemom automatyki, innowacyjnemu oprogramowaniu czy stabilnym urządzeniom przełączającym.
Przyciski Schneider Electric
Przyciski, przełączniki i lampki kontrolne od Scheider Electric łączą w sobie prostotę instalacji, elastyczność i wytrzymałość, by sprostać większości wymagań przemysłowych. Dostarcza jedną z najbardziej wszechstronnych ofert i spełnia wymagania solidności oraz wydajności dla zastosowań przemysłowych.
Najbardziej znana seria przycisków Schneider Harmony zapewnia innowacyjną i ergonomiczną konstrukcję, która umożliwia łatwą obsługę, a dzięki nowoczesnemu designowi zapewnia estetyczny wygląd paneli sterowania i paneli obsługi maszyn.
Zalety przycisków i przełączników Schneider Harmony:
- Niezawodność paneli, maszyn i procesów
- Spełnienie wymagań rynku dotyczących ergonomicznego designu i estetyki dzięki możliwości zastosowania montażu płaskiego
- Wbudowana ochrona
- Zestaw akcesoriów do montażu podtynkowego
- Możliwość wyboru spośród szerokiej gamy kolorów
- Innowacyjny, elegancki design przy zapewnieniu optymalnych kosztów
- Najwyższa jakość wykonania
- Lepsza czytelność funkcji kontrolnych
- Brzęczyk
Przełączniki kluczykowe Schneider
Seria Harmony obejmuje również przełączniki Schneider w wersji z kluczykiem, inaczej zwane stacyjkowymi. Harmony zapewnia prostotę i wydajność, jednocześnie pomagając obniżyć koszty. Należące do podserii XB4/XB5 przełączniki kluczykowe o średnicy 22 mm są przeznaczone do pracy nawet w trudnych warunkach środowiskowych, jako doskonałe elementy sterowania. Cechują się stopniem IP69K, zapewniającym bardzo wysoki poziom ochrony zgodnie z ISO 20653. Ochrona ta gwarantuje przeciwdziałanie wnikaniu kurzu. Oznaczenie 69K odnosi się do zdolności produktu do przeciwstawienia się przedostawaniu się wody o wysokiej temperaturze (pary) / wysokiego ciśnienia.
Joysticki przemysłowe Schneider
Joysticki Schneider Electric wyróżniają się wysoką ochroną, IP65, IP66, i dzięki temu mogą zostać zamontowane w panelach sterowniczych narażonych na działanie czynników zewnętrznych. Dwu- lub czterokierunkowe joysticki dostępne są jako kompletne jednostki przełączające lub osobne podzespoły (korpus + główka z dźwignią). Ramy wykonane są z chromowanego metalu, są podwójnie izolowane, w kolorze czarnym. Kształt główki w przełącznikach joystickowych jest cylindryczny. Obudowy joysticków typu 4, 4X i 13 zgodne są z normami UL 508 i CSA C22-2 nr 14. Dzięki zaciskom śrubowym i zaciskom klamrowym są łatwe w montażu okablowania.
Przełączniki piórkowe Schneider
Szeroka gama przełączników ściennych ze standardowym lub wydłużonym uchwytem doskonale sprawdza się we wszelkich systemach sterowania w przemyśle. Dzięki wykorzystaniu specjalnych przykręcanych terminali połączeniowych i tym samym użyciu specjalnego systemu zapobiegającemu poluzowaniu, przełączniki od Schneider Electric znajdują zastosowanie nawet w wymagających aplikacjach. Dostępne są w wersjach 2- lub 3- pozycyjnych z kontaktami NO i NC.
Fot. Przyciski Schneider Electric / Źródło: www.schneider-electric.com
Wyłączniki bezpieczeństwa
Wyłączniki bezpieczeństwa od Schneider Electric to m.in. seria przycisków Harmony XB5 wykonanych z tworzywa sztucznego, do montażu Ø 22 mm. Zaprojektowane dla przemysłu wyłączniki bezpieczeństwa dostępne są w zróżnicowanych wersjach:
- z podświetleniem
- bez podświetlenia
- obrotowy
- zwalniany przez pociągnięcie
Umożliwiają pracę w temperaturze od -40 do +70°C. Przyciski zatrzymania awaryjnego i przyciski o funkcji wyłączania awaryjnego zgodne są z normami EN / IEC 60204-1, 60364-5-53, EN / ISO 13850 i dyrektywą maszynową 2006/42 / WE.
Przyciski grzybkowe Schneider
Przyciski grzybkowe Schneider Electric, jako specyficzny rodzaj wyłączników bezpieczeństwa, posiadają m.in. funkcję zatrzymania awaryjnego czy funkcję wyłączania alarmu. Kompletne jednostki sterujące przeznaczone są do montażu w otworach Ø 22 mm. Kasety sterujące z przyciskami grzybkowymi wykonane są z poliwęglanu i posiadają wstępnie przygotowane otwory na przyciski sterujące. Posiadają stopień ochrony IP 66 / NEMA - obudowa typu 4, 4X i 13 lub IP 54. Oprócz funkcji bezpieczeństwa mogą również zostać wykorzystane jako elementy sterujące:
- uruchomieniem lub zatrzymaniem,
- kontrolą ruchu,
- Start-Stop z lampką kontrolną,
- awaryjnym postojem.
Przyciski, przełączniki i lampki kontrolne z serii XALD and XALK zawierają głowice z tworzywa sztucznego z gamy Harmony® XB5 oraz bloki elektryczne (kontakt lub światło), które są zamontowane z tyłu obudowy.
Przyciski podwójne Schneider
Oprócz standardowych przycisków, Schneider jest również producentem przycisków o główce z podwójnym łbem znajdujących zastosowanie w motoryzacji, przemyśle tekstylnym czy drzewnym. Tak jak inne elementy z serii Harmony XB4 wykorzystywane są przez producentów rozdzielnic energii elektrycznej, w budownictwie, na lotniskach czy podczas robót publicznych. Zapewniają prosty i zarazem bezpieczny montaż poprzez wykorzystanie systemu blokowania zbudowanego z główki i korpusu z zatrzaskami, zaciskanych za pomocą tylko jednej śruby. Cechują się długą żywotnością mechaniczną (np. 1000000 cykli).
Przełączniki Schneider Electric
Standardowe przełączniki Schneider sprawdzają się we współpracy z woltomierzami, amperomierzami czy innymi urządzeniami pomiarowymi. Znajdują również zastosowanie w przemysłowych systemach automatyki, jako uniwersalne elementy sterowania, wyłączniki bezpieczeństwa. Dostępne są modele do montażu panelowego, frontowego czy montażu na szynie DIN. Przełączniki, rozłączniki mocy czy wyłączniki to elementy dbające o bezpieczeństwo instalacji elektrycznej zarówno w budynkach prywatnych, jak i na liniach produkcyjnych w zakładach przemysłowych. Wyłącznik z bezpieczną przerwą izolacyjną jest jedynym elementem rozdzielczym pozwalającym na jednoczesne spełnianie najważniejszych i podstawowych zadań koniecznych w instalacji elektrycznej.
Uzupełnienie o dodatkowe elementy pozwala go jednak rozbudować i rozwinąć funkcje takie jak: wskazanie (wł.-wył. - wyzwolony), wyzwalanie podnapięciowe czy zdalne sterowanie. Sprawia to, że wyłączniki odpowiednio izolowane są podstawowymi jednostkami rozdzielczymi w instalacjach rozdzielczych.
Wyłączniki silnikowe Schneider
Szczególnym rodzajem wyłącznikiem zabezpieczającym przed zwarciem lub przeciążeniem są wyłączniki silnikowe będące zabezpieczeniem układów mechanicznych pracujących wszędzie tam, gdzie wymagane są krótkie przestoje maszyn i utrzymanie urządzeń w ciągłej gotowości. Wymagane są również w środowiskach narażonych na działanie w trudnych warunkach otoczenia, by zapobiec nieplanowanemu zatrzymaniu działania układu mechanicznego.
Wyłączniki silnikowe pełnią ważną funkcję ochronną i zabezpieczy urządzenie w przypadku, gdy prąd silnikowy uzyska niepożądane parametry. Wyłączniki silnikowe z serii TeSys GV2, TeSys GV3, TeSys GV7 pozwalają na dobór odpowiedniego modelu do silnika o zakresie mocy:
- 0,37 kW do 15 kW (seria TeSys GV2)
- do 30 kW (seria TeSys GV3)
- do 110 kW (seria TeSys GV7)
Wyłączniki silnikowe Schneider Electric zapewniają maksymalną ochronę w jednym urządzeniu, nawet w najbardziej wymagających aplikacjach. Są bezpieczne zarówno podczas obsługi i konserwacji, a także niezawodne jako zabezpieczenie układów mechanicznych. Kompaktowa budowa oraz uniwersalne wykonanie pozwalają na łatwy montaż oraz instalację we wszystkich istniejących już konfiguracjach. Mogą być instalowane na szynach montażowych poprzez montaż śrubowy lub zaciskowy. Doskonale sprawdzą się w przemyśle, budownictwie, elementach infrastruktury.
Działają jako elementy sterowania oraz ochrony silników zgodnie z normami IEC 947-2 i IEC 947-4-1.
Korzyści zastosowania wyłączników silnikowych Schneider:
- Kompleksowa ochrona
- Możliwość doboru spośród szerokiego asortymentu akcesoriów
- Zabezpieczenia magneto-termiczne wbudowane w wyłącznik
- Oszczędność miejsca dzięki kompaktowym wymiarom
- Skuteczna ochrona nawet w wymagających warunkach przemysłowych
- Łatwość sterowania dźwignią kołyskową (seria GV7), przełącznikiem (GV3)
- Możliwość sterowania manualnego lub automatycznego (TeSys GV2)
Wyłączniki zasilania Schneider Electric
Innowacyjne wyłączniki LV (serie Compact NS, NSX & NSXm) umożliwiają ulepszoną łączność, operacje w czasie rzeczywistym i inteligentną analitykę. Przynoszą poprawę bezpieczeństwa. Pomagają zwiększyć niezawodność i wydajność oraz przygotować się na nowe rozwiązania w zakresie dystrybucji energii. Compact NS, NSX, NSXm wyznaczają standardy w większości profesjonalnych zastosowań, m.in.: w budownictwie, turbinach wiatrowych, instalacjach solarnych, agregatach prądotwórczych, centrach danych, opiece zdrowotnej, przemyśle morskim i infrastrukturze oraz zmniejsza zużycie energii, zapewniając bardzo niskie straty mocy. Wyposażone w sterowniki Micrologic, wyłączniki kompaktowe, oferują pomiary mocy i energii, oprócz elektrycznych funkcji pomiarowych i analitycznych. Opcja komunikacji umożliwia kontrolę zużycia energii, upraszcza konserwację i poprawia komfort obsługi.
Dostępna jest szeroka gama zoptymalizowanych urządzeń pomocniczych i osprzętu, aby sprostać wymaganiom ochrony instalacji prądu przemiennego, zabezpieczenia generatora, zabezpieczenia silnika, rozłączników, funkcji przełączania źródła zasilania oraz specyficznych produktów dostępnych dla aplikacji prądu stałego do 1000 V.
Opatentowana technologia EverLink w serii wyłączników zasilania NSXm
EverLink to nowa metoda łączenia wyłączników pozwalająca na oszczędność miejsca i czasu. W zaciskach urządzenia zastosowane są specjalne zaciski sprężynowe, które kompensują efekt pełzania. Nagie kable są bezpieczne jako końcówki do kompresji, dzięki temu można zawsze łatwo i bez problemów połączyć ze sobą poszczególne elementy instalacji.
Źródło: www.schneider-electric.com
Korzyści z zastosowania wyłączników zasilania Schneider Electric
- Zwiększenie dostępności mocy dzięki całkowitej kontroli i możliwości zarządzania
- Optymalizacja kosztów uzyskana za pomocą kaskadowania
- Wyposażone w elektroniczne jednostki sterujące, wyłączniki Compact NS zapewniają ochronę i pomiar w instalacji elektrycznej
- Wysoce odporny system ochrony wrażliwy na zakłócenia (IEC 60947-2 załącznik F).
- Oszczędność przestrzeń w centrali - więcej miejsca na podłączenie kabli
Polecane produkty:
- Przycisk chwilowy Schneider Electric XB4RFA02, zestaw
- Przełącznik kluczykowy Schneider Electric Harmony, czarny
- Przełącznik rozłączający Schneider Electric 31147
- Przełącznik piórkowy Schneider Electric Harmony XB5AD33
- Przycisk z podświetleniem Schneider Electric Harmony XB4BW36B5
Polecane kategorie:
- Przełączniki wciskane, mikroprzełączniki
- Przełączniki dźwigienkowe, przełączniki kołyskowe
- Przełączniki kontaktronowe
- Przełączniki obrotowe, przełączniki kluczykowe
- Przełączniki przechyłu, wyłączniki pływakowe
- Przełączniki samochodowe
- Przełączniki suwakowe, przełączniki kodujące
- Wyłączniki krańcowe
- Sygnalizatory, aparatura sterująca
- Wyłączniki mocy
Polecane akcesoria:
- Obudowa Schneider Electric Harmony XALD01, IP65
- Konwerter TRU COMPONENTS, 1 x Wył/Wł, 1 szt.
- Przełącznik programowalny Schneider Electric Harmony ZBRRA, 24 - 240 V
- Obudowa izolowana Eaton CI-K2H-100-TS 229304
- Nadajnik do przycisków bezprzewodowych Schneider Electric ZBRT1
Jeśli uważasz, że możemy poprawić ten artykuł dzięki Tobie, prosimy o kontakt pod adresem: [email protected]. Dziękujemy - Zespół Conrad.