Rejestracja długoterminowa
Rejestratory danych to bez wątpienia ważne narzędzia, które umożliwiają rozwiązywanie problemów lub monitorowanie i ocenę serii pomiarów. Zmierzone wartości są zapisywane w pamięci wewnętrznej w określonych odstępach czasu. Zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa, dzięki funkcji alarmowania po osiągnięciu wartości skrajnych i wysyłają dane bezprzewodowo do internetu lub urządzeń mobilnych.
Przy wyborze odpowiedniego rejestratora danych należy zwrócić uwagę na:
- Rodzaj mierzonych i zapisywanych wartości
- Zakres pomiarowy, który musi obejmować urządzenie
- Wymaganą dokładność do zapisu danych pomiarowych
- Czas trwania pomiaru (cykle pomiarowe)
- Warunki otoczenia (wymagana ochrona IP lub zamykana obudowa)
Prosta konfiguracja za pomocą pliku tekstowego
Wszystkie rejestratory serii DL-200 można w prosty sposób konfigurować za pomocą oprogramowania voltsoft lub przy pomocy przeglądarki. Wyjątkowo łatwa obsługa pozwala regulować czas rozpoczęcia rejestracji, czas zatrzymania, automatyczne opóźnienie startu, częstotliwość próbkowania, ustawienia alarmów z wartościami granicznymi i wiele innych funkcji.
Po zakończeniu pomiaru, rejestratory serii DL-200 generują plik PDF z graficzną historią i odpowiednim protokołem, jak również plik CSV z wszystkimi indywidualnymi danymi. Rejestrator zachowuje się jak pamięć USB, dlatego zebrane dane mogą być odczytane na dowolnym komputerze – niezależnie od tego, czy był na nim utworzony plik tekstowy do konfiguracji.
Zróżnicowane obszary zastosowań rejestratorów serii DL-200
Warunki panujące we wnętrzach mają decydujący wpływ na przebieg rozmaitych procesów technologicznych. Rejestratory temperatury mają istotne znaczenie m.in. dla sprawdzenia zachowania łańcucha chłodniczego. Rejestratory ciśnienia mogą służyć do kontroli warunków klimatycznych w muzeach, przemyśle spożywczym czy laboratoriach. Urządzenia do rejestracji natężenia oświetlenia można dostosować do różnych czynników źródła światła. Są używane również do sprawdzenie częstotliwości otwierania np. szaf. Z kolei rejestratory napięcia mogą być używane np. do oceny czasu pracy.
Rejestratory danych do zapisu i pomiaru warunków środowiskowych oraz prądu lub napięcia:
Zadanie rejestrowania i automatycznego zapisywania temperatur w szerokim zakresie, przez dłuższy czas, a dodatkowo na różnych nośnikach i w różnych punktach pomiarowych wymaga specjalnych urządzeń. W ofercie VOLTCRAFT dostępne są odpowiednie urządzenia do wyjątkowo precyzyjnego pomiaru temperatury, spełniające te wymagania. Termometry przemysłowe K202 (2-kanałowy) oraz K204 (4-kanałowy) wyposażone są w rejestrator danych oraz przyłącze do zewnętrznego zasilania sieciowego, aby zapewnić napięcie zasilania przez długi okres rejestracji.
Spotykane w praktyce wymagania, wskazują na wysoką elastyczność tych urządzeń pomiarowych.
Wymagania pomiaru:
- Pomiar temperatury w cieczach i na powierzchniach
- Zakres temperatur 50 - 200 °C
- Długoterminowa rejestracja temperatury
- Prosta obsługa
Rozwiązanie:
- Wielokanałowy rejestrator danych z sondą typu K
- Sondy zanurzeniowe do cieczy
- Czujnik powierzchniowy typu K
- Rejestrator danych z podłączeniem do zasilania (rejestracja danych przez dłuższy okres czasu)
Sugerowane produkty:
- VOLTCRAFT K204 - Wielokanałowy rejestrator danych z sondą typu K
- VOLTCRAFT TP-208 - Sondy zanurzeniowe do cieczy
- VOLTCRAFT TP-207 - Czujnik powierzchniowy typu K
W przypadku kompletnej dokumentacji zarówno dla nieruchomości, szaf rozdzielczych czy skomplikowanych maszyn, konieczne może być zapisanie obrazu termowizyjnego z aktualnego stanu i uwzględnienie go w planie serwisowym. VOLTCRAFT oferuje kamery termowizyjne dla różnych zastosowań z możliwością przechowywania danych
- VOLTCRAFT WBP-80 - do techniki budowlanej (elektrycznej i grzewczej)
- VOLTCRAFT WB-300 - do analizy izolacji budynku
- VOLTCRAFT WB-80 - do użytku prywatnego
- VOLTCRAFT WBS-220 - dla wymagającego technika serwisu i konserwacji
Nie tylko dane środowiskowe mogą być rejestrowane i przesyłane do komputera poprzez interfejsy komunikacyjne. Za pomocą odpowiednich przyrządów pomiarowych zapisywać można również krzywe i wartości napięcia. Nowoczesne multimetry stołowe, takie jak seria VOLTCRAFT VC-7***BT, oferują tą wygodną funkcję. Mierzone napięcia można zapisać graficznie lub w formie tabelarycznej na zewnętrznej pamięci USB. Bardziej złożone sekwencje sygnałów o wysokich częstotliwościach mogą być rejestrowane za pomocą oscyloskopu, nawet na kilku kanałach, a dane przechowywane na nośniku pamięci. To idealne urządzenia do identyfikowania problemów czasowych w mikrokontrolerach lub niewyraźnych sygnałów.
Akumulatory o różnej konstrukcji i liczbie ogniw instalowane są w wielu urządzeniach. W celu określenia aktualnego stanu, wymagane są specjalne ładowarki obsługujące dany tym akumulatora, liczbę ogniw oraz rejestrację danych podczas procesu ładowania i rozładowywania.
W idealnym przypadku dane można przesłać do komputera PC za pośrednictwem interfejsu komunikacyjnego w celu dokumentacji i dalszej analizy. Najbardziej uniwersalną ładowarką marki VOLTCRAFT jest ALC-8500. Urządzenie posiada cztery kanały ładowania o różnych parametrach, jednocześnie obsługuje wiele różnych typów akumulatorów i ogniw. Co więcej, wszystkie zarejestrowane parametry można przesłać przez USB i zapisać na komputerze w celu dokumentacji.
Precyzja jest głównym celem serii SEM. Wysokiej jakości technologia pomiarowa mierzy dokładną moc i współczynnik mocy z dokładnością do 3 miejsc po przecinku.
Wszystkimi ustawieniami, jak również wynikami pomiarów można zarządzać z poziomu smartfona lub tabletu. Dzięki temu sterowanie i odczyt są wyjątkowo wygodne.
Licznik kosztów energii SEM 6000 z technologią Bluetooth przechowują wszystkie wartości w urządzeniu. Jeśli pomiar trwa dłużej, wartości są kumulowane w ciągu tygodni lub miesięcy.